Památník

Myšlenka na vybudování památníku vznikla na konci června 2009, kdy se poprvé sešli zástupci Bedřichova, Jizerské 50, Jizerské o. p. s., lyžaři, kamarádi a členové rodin zemřelých horolezců. Společně se shodli na vybudování Památníku Expedice Peru 1970 na novém důstojném místě.

Plánek - studie

Pro konkrétní podobu památníku vznikla pracovní skupina, která podrobně rozpracovala návrhy, umístění a podobu budoucího památníku.

Plánek - studie

Místo pro památník

Jako vhodné místo byla vybrána plocha přímo na výjezdu ze stadionu v Bedřichově. Jde o nově upravené klidné zákoutí, blízko potoka, mezi stromy, přesto velmi blízko všech lyžařských tratí a turistických tras.

Místo pro památník Místo pro památník

Slavnostní otevření památníku

V neděli 30. května 2010 proběhlo v Bedřichově slavnostní otevření nového Památníku Expedice Peru 1970. Do Bedřichova přišlo na slavnostní shromáždění více jak sto lidí, hlavně rodiny horolezců, jejich kamarádi a přátelé. Za všechny shromážděné promluvil předseda Českého horolezeckého svazu Zdeněk Hrubý.

Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku Slavnostní otevření památníku